Ekip

Deniz İnhanlı

Uzmanlık Alanları

  • Yetişkin ve Ergen Psikolojisi
  • Bağımlılıklar
  • Ruhsal Travmalar
  • Disosiyasyon ve Kişilik Bozuklukları

Öğretmen anne ve babanın çocuğu olarak Balıkesir'de dünyaya geldi. Üniversiteye kadar olan öğrenimimi orada sürdürdü. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Ege Üniversitesi'ne katıldıktan sonra da, İzmir'e taşındı.

“Madde Kullanımı, Çocukluk Örselenme Yaşantıları ve Algılanan Sosyal Destek” konulu yüksek lisans tezini 2017 yılı ekim ayında Hindistan'da poster bildiri olarak sundu. Şu anda da akademik yayın haline getirebilmek için çalışmalarını devam ediyor. Bu konuda tez yazdıktan sonra, aynı yoldan gidip çalışma alanlarını özelleştirmek istedi. Enstitünüz Madde Bağımlılığı Bölümü Doktora Öğrencisiyidir. İlk dönemini özenli bir çaba ile ve çok da keyif alarak gerçekleştirdiği çalışma ile yüksek bir ortalamayla tamamladı. Bir dersimiz kapsamında tüm dönem boyunca yatan hastaları görerek tecrübe edindi ve başka bir dersimiz kapsamında ise saha araştırması yapıp sundu, yakın zamanda bu çalışma yayın haline de getirilecek. Ege Üniversitesi bünyesinde bulunmaktan çok mutluyum ve akademisyen olarak uzun yıllar burada kalmayı hedefliyor.

Psikoloji Bölümü’nü seçerek Sosyal Psikoloji araştırmaları yapmayı henüz lisedeyken tasarladı ve hayat planlarını da bu yönde gerçekleştirdi. Günümüze kadar lisansta, yüksek lisansta ve doktorada sosyal, klinik, adli psikoloji ve bağımlılık psikolojisi alanlarında araştırmalar gerçekleştirdi.

Yorumlarınız